Емульсол МОР концентрат ФМІ-РЖС-У

10,800.00 грн./шт

Емульсол (ЕКОСОЖ) концентрат ФМІ-РЖС-У являє собою концентрат  рідини, який змазує та охолоджує (МОР) на основі рослинної олії. Емульсія призначена для лезвійної і абразивної обробки металів, процесів обробки металів тиском, зменшення зносу.

Емульсол (ЕКОСОЖ) концентрат ФМІ-РЖС-У екологічно чистий продукт нового покоління, розроблений на основі природних масел вченими корпорації “ГАЛЕВ” і спрямований на використання в машинобудуванні, металургії при обробці різних металів, кольорових сплавів, і ін.

Емульсол (ЕКОСОЖ) концентрат ФМІ-РЖС-У являє собою концентрат змазує охолоджуючої рідини (МОР) на основі рослинної олії. Емульсія призначена для лезвийной і абразивної обробки металів, процесів обробки металів тиском, зменшення зносу колісних пар і рейок на залізничному транспорті, заповнення гідросистем шахтного устаткування.

Проведені випробування на українських, білоруських, російських підприємствах підтвердили основні переваги ЕкоСОЖ:

 • екологічність (не шкодить здоров’ю, не вимагає спеціальних умов утилізації);
 • використовується у вигляді 2-2,5% водного розчину (холодна вода жорсткістю до 17!);
 • стійкість робочої емульсії (в 2 рази стабільніше нафтових аналогів);
 • витримує температурні перепади (нормально працює після розморожування);
 • володіє антикорозійними властивостями (не залишає слідів іржі);
 • Не горючий;
 • вигідно відрізняється високими триботехническими показниками (забезпечує ефективну обробку металів).

Відповідає ТУ У 23.2-30908987-002: 2007

Показники Нормативи Контроль
Щільність при 20ºС, кг/м3, не менше 980 ГОСТ 3900
Водневий показник (рH) 7,6 — 9,1 ГОСТ 6243-75, за п.5.5 ТУ
Кінематична в’язкість при 40ºС, мм2 / с, не більше 600 ДСТУ ГОСТ 33

Емульсії на основі «ЕКОСОЖ» це:

 • простота приготування;
 • збільшений термін використання (в 2-2,5 рази);
 • висока стабільність технологічних режимів;
 • малі витрати і економічна доцільність.

Упаковка: 50л і 200л бочки

Гарантійний термін зберігання: 6 міс.

Є відгуки відомих підприємств.

ТЕХНОЛОГІЧНА ІНСТРУКЦІЯ З ПРИГОТУВАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ «КОНЦЕНТРАТУ ЖИДКОСТИ ФМІ-РЖС-У» (ТУ У 23.2-30908987-002: 2007) ЯК СМАЗОЧНО-ОХОЛОДЖУЮЧОЇ рідини / МОР ФМІ – РЖС-У /

1. Загальні положення

1.1. Дана технологічна інструкція застосовується відповідно до вимог санітарних правил, правил пожежної безпеки, охорони праці та техніки безпеки при роботі з мастильно-охолоджуючими рідинами країн, республік де використовується МОР ФМІ-РЖС-У.

2. Приготування, зберігання та застосування МОР ФМІ-РЖС-У

2.1. Концентрат рідини ФМІ-РЖС-У являє собою суміш гліцерину, моно-дигліцеридів, ефірів жирних кислот з рослинних масел, калієвих мил, поверхнево-активних речовин, що при змішуванні з водою створюють стабільні емульсії і застосовується для лезвийной та абразивні препарати чорних і кольорових металів . ФМІ-РЖС-У повинен відповідати вимогам технічних умов / ТУ У 23.2-30908987-002: 2007 / якісні показники якого повинні бути в паспорті / сертифікаті / якості на кожну партію готового продукту, копія якого (на відповідну партію) поставляється разом з продуктом споживачеві .

2.2. Концентрат ФМІ-РЖС-У має: токсико-гігієнічний паспорт № 6139, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України, технічні умови та інші необхідні документи.

2.3. Концентрат ФМІ-РЖС-У не містить нафтенових кислот, кальцинованої соди, нітрату натрію, ТЕА. Зміст вільного лугу регулюється відповідно до вимог споживача.

2.4. Згідно ТУ ФМІ-РЖС-У зберігають в герметично закритій тарі. Перед приготуванням робочої емульсії концентрат необхідно перемішати механічними пристосуваннями або стисненим повітрям. При зберіганні концентрату при температурі нижче 0 С, перед використанням його необхідно підігріти за допомогою пари або електропідігрівачів до плюсової температури і перемішати до однорідної маси вищевказаними методами.

2.5. При приготуванні робочих розчинів (водних емульсій) з концентрату ФМІ-РЖС-У на підприємствах, забороняється вносити інгредієнти не передбачені технічною документацією.

2.6. Приготування робочих розчинів (емульсій) має проводитися в приміщеннях покриття стін і підлоги яких має бути стійке до дії масел, води і лугів, а також мати ухил для стоку рідини і гідроуборкі.

2.7. Для забезпечення тривалої працездатності, збереження експлуатаційних властивостей робочої емульсії з концентрату ФМІ-РЖС-У необхідно:

2.7.1. Видалити відпрацьовану або загнили емульсію інших марок концентрату з системи циркуляції обладнання та заливний ємності.

2.7.2. Зачистити (при необхідності) внутрішні поверхні заливний ємності від забруднень, різного роду відкладень і відходів.

2.7.3. Промити заливну ємність і систему циркуляції робочої емульсії розчином миючих засобів загального призначення, видалити промивної розчин з системи і заливний ємності. Промити заливну ємність і систему циркуляції водою для приготування робочої емульсії і видалити воду із системи і ємності.

2.7.4. Провести дезінфекцію заливний ємності і системи циркуляції робочої емульсії після чого провести промивку їх водою, що використовується для приготування робочої емульсії і видалити воду із системи і заливний ємності.

2.8. Очистку, миття, дезінфекцію ємностей, комунікацій, системи транспортування концентрату і робочої емульсії, а також систему циркуляції робочої емульсії необхідно проводити перед кожною наступною заливкою.

2.9. Ємності для приготування робочих емульсій, трубопроводи для її транспортування повинні виключати забруднення виробничого та навколишнього середовища.

2.10. Системи циркуляції робочої емульсії повинні мати пристрої очищення емульсії від механічних забруднень (пил, стружка, абразив і т.п.).

2.11. Зразкові концентрації робочої емульсії для лезвийной обробки металів, шліфування, полірування:

Найменування металів Концентрація робочої емульсії

Сталь

Чавун

Бронза

2-3% робоча емульсія на 100 кг емульсії відповідно
98-97 кг води і 2-3 кг концентрату
Особливо тверді спец. сталі, алюміній, титан 3-5% робоча емульсія

ПРИМІТКА: враховуючи деяку специфічність технології лезвийной обробки металів різних підприємств, в тому числі і різну жорсткість використовуваних вод необхідно практичним шляхом підібрати оптимальну концентрацію робочої емульсії виходячи з більш економічного використання концентрату.

Увага! При приготуванні робочої емульсії, з метою скорочення часу розчинення необхідно розрахункова кількість концентрату подавати в заливну ємність з водою, забезпечуючи постійне перемішування суміші до однорідного розчину.

2.12. Контроль концентрації робочої емульсії проводять за «Методикою визначення концентрації емульсії на основі концентрату ФМІ-РЖС-У», методика додається. Доведено концентрації до необхідної норми проводять шляхом додавання в заливну ємність розрахункова кількість концентрату або робочої емульсії підвищеної розрахункової концентрації. Повну заміну робочої емульсії проводять відповідно до вимог технологічних регламентів підприємства, передбачивши виконання п.2.8. цієї інструкції.

2.13. З огляду на, що відпрацьована емульсія забруднена сторонніми продуктами, в тому числі і додатковими компонентами відпрацьовуються металів її утилізація проводиться існуючими на підприємстві методами.

2.14. Здійснення лабораторного контролю за жорсткістю води проводиться відповідно до вимог нормативних актів діючих на підприємстві.

3. Вимоги до виробничого обладнання

3.1. Відповідно до чинних нормативних актів за місцезнаходженням підприємства споживача концентрату ФМІ-РЖС-У. Додаткових вимог не потрібно.

4. Отоплення та вентиляція

4.1. Відповідно до вимог діючих норм і правил за місцезнаходженням підприємства споживача.

5. Засоби індивідуального захисту та заходи профілактики

5.1. При роботі з концентратом ФМІ-РЖС-У, в тому числі і з робочої емульсією застосовувати загальноприйняті на підприємстві засоби індивідуального захисту та заходи профілактики:

 • спецодяг (бавовняний, куртка ватяна),
 • спецвзуття (шкіряні черевики або чоботи),
 • захисні пристосування (окуляри, рукавиці, респіратор).

Норми і терміни відповідно до діючих типових норм за місцем знаходження підприємства.

5.2. При встановленні в повітрі робочої зони перевищення ГДК шкідливих речовин – складових компонентів оброблюваних металів (хром, марганець, свинець, нікель і ін.) Необхідно застосовувати протипилові респіратори типу «пелюстка», «Кама-40-200» і т.п .. а також провести заміну робочої емульсії.

5.3. При необхідності для захисту шкірних покривів застосовувати захисні мазі і пасти (силіконовий крем для рук і т.п.).

5.4. Працюючі з концентратом ФМІ-РЖС-У, в т.ч. і з робочими емульсіями з нього повинні після зміни застосовувати душ з туалетним милом.

6. Вимоги до санітарного контролю за вмістом шкідливих речовин у повітрі

6.1. Здійснюється відповідно до чинних в країні нормативними актами.

7. Санітарно-побутове забезпечення

7.1. Санітарно-побутове забезпечення здійснюється відповідно діючих нормативних актів за місцезнаходженням підприємства споживача.

8. Організація і виконання робіт в період реконструкції та ремонту
8.1. Виконання даних робіт на підприємствах використовуваних робочу емульсію з ФМІ-РЖС-У здійснюється відповідно до чинних нормативних актів за місцезнаходженням підприємства споживача ФМІ-РЖС-У.

9. Охорона навколишнього середовища
9.1. При роботі з концентратом ФМІ-РЖС-У, в тому числі і з робочої емульсією на його основі необхідно строго дотримуватися всіх вимог нормативних актів з охорони навколишнього середовища діють за місцезнаходженням підприємства споживача.

9.2. Концентрат ФМІ-РЖС-У пожежобезпечний (не горить, не спалахує).

Немає відгуків на товар

Leave a Reply